Prodej historického rodinného domu se zahradou v centru Strmilova

14.11.2022

Ráda bych vám nabídla unikátní rodinný dům, jehož historie sahá zřejmě až do 13. století a patří mezi původní městskou zástavbu města Strmilov. V domě se nachází množství původních gotických, renesančních i barokních prvků. Jedná se o stavbu tvořenou dvěma propojenými budovami z kamenného a částečně cihlového zdiva o celkové užitné ploše 264 m². Součástí nemovitosti je menší pozemek o ploše 169 m² užívaný jako zahrádka, který umožňuje příjemnou relaxaci i zahrádkářské vyžití.

Obytná plocha činí 124 m², kamenný sklep má 6 m² a technické místnosti celkem 63 m². K dispozici je dalších 75 m² užitné plochy na neupravené půdě. Dům se nachází na mírně svažitém pozemku směrem k jihu, okna jsou orientována do zahrad na západ a na historické centrum obce na jih.

Dům v současném stavu představuje bytovou jednotku 4 + kk s možností dalších úprav a rozšíření o obytné místnosti. V přízemí se nachází vstupní chodba, obytný prostor s přípravou pro kuchyňskou linku, samostatný pokoj a menší koupelna s WC, sprchovým koutem a přípravou pro pračku a sušičku. Dále jsou zde 3 technické místnosti a garáž (v "technické" stavbě). Ve druhém nadzemním podlaží se nachází další velká místnost (ložnice) s původní prkennou podlahou, velká koupelna, opět s WC a sprchovým koutem, a další samostatný pokoj. Ve třetím podlaží je půdní prostor, který skýtá možnost pro další vestavbu.

Fotogalerie

Dům prošel citlivou částečnou rekonstrukcí: dvě nové koupelny s WC, napojení vody a odpadů v kuchyni, napojení pro pračku a sušičku, izolace pokojů v přízemí a nové podlahy (izolace, beton, dlažba). Dále bylo provedeno očištění a oprava všech stěn a povrchů, oprava a nátěr schodů, repasování všech oken a dveří, vyklizení a vyčištění celého objektu, oprava střechy. Způsob vytápění je na rozhodnutí nového majitele - v domě je funkční komín pro připojení krbových kamen. Ohřev vody zajišťují dva bojlery - každý v jednom podlaží.


Projít dům i zahradu si můžete díky virtuální prohlídce zde:


K městu Strmilov přiléhá známý rybník Komorník. Městem prochází několik cyklo a turistických tras, pár kilometrů od města začíná přírodní rezervace Česká Kanada. Je zde veškerá základní občanská vybavenost - obchody, mateřská a základní škola, sportovní plochy, knihovna, lékárna, kulturní dům. Funguje zde množství spolků a volnočasových klubů.


Cena rodinného domu činí 3 200 000,- Kč a zahrnuje všechny náklady spojené s převodem vlastnictví. Neplatíte žádnou provizi RK.

Ráda vám tento unikát představím naživo či prostřednictvím on-line prohlídky.


Mám zájem o prohlídku této nemovitosti